Pracownia stolarska

Colombe jest pracownią oferującą kompleksowe usługi projektowania oraz wyposażenia wnętrz w oparciu o tradycyjne wzory oraz techniki wykończenia drewna.
Meble, kuchnie oraz zabudowy wykonujemy w całości z drewna, malując ręcznie farbami Farrow and Ball, wykańczając woskiem lub olejem.
Półki mocowane są na uchwytach drewnianych z możliwością regulacji bez użycia plastikowych kołków.
W naszych pracowniach wykonujemy również elementy uzupełniające takie jak blaty kamienne, stalowe przeszklenia lub odlewane według projektów uchwyty i klamki.

Pracownia tapicerska

Wykonujemy sofy, łóżka, wezgłowia, krzesła i fotele przywiązując wagę do tradycyjnych technik tapicerskich.
Meble produkowane są na drewnianych ramach, poduszki wypełniane pierzem lub puchem wykończone taśmami Houlès.
Antyczne meble tapicerujemy przy użyciu naturalnych materiałów takich jak trawa morska, kokos czy końskie włosie. Współczesne meble produkujemy według naszych projektów jak również zaproponowanych przez Państwa wzorów korzystając z szerokiej oferty tkanin tapicerskich dostępnych w naszym salonie. Dobieramy materiały zarówno pod względem estetycznym jak i funkcjonalnym.

Pracownia krawiecka

W oparciu o tradycyjne, belgijskie metody szycia wykonujemy zasłony, rolety, narzuty i poduszki ręcznie wykańczając tkaniny pasmanterią Houlès.
W salonach Colombe oferujemy tkaniny Pierre Frey wzorowane na XVIII i XIX wiecznych francuskich motywach a także polskie lny i ręcznie haftowane jedwabie.
Proponujemy kompleksowe wykonanie dekoracji pomagając w doborze tkanin, pomiarze okien i montażu gotowych elementów.

Pracownia ślusarska

W pracowni Colombe powstają elementy wyposażenia wnętrz wykonane ze stali lub mosiądzu. Projektujemy szklane drzwi i przepierzenia malowane ręcznie lub natryskowo farbami Farrow nad Ball. Wykonujemy lampy, konsole, stelaże do stołów i bibliotek wykończone kamieniem lub starym, wytrawionym drewnem modrzewiowym.